Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego

BS
środa, 19.09.2018 r.
godz. 21.30
BS | środa, 19.09.2018 r., godz. 21.30
Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego

Na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego trwają prace przy wprowadzeniu nowej organizacji ruchu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O planach wprowadzenia nowej organizacji ruchu pisaliśmy już w lipcu. Teraz rozpoczęły się prace mające na celu jej wdrożenie - Dotąd kierowcy jadący ul. Dąbrowskiego w kierunku centrum mieli do dyspozycji jeden pas do skrętu w lewo, jeden pas do jazdy prosto i jeden prawoskręt. Teraz dwa pasy od lewej strony służą do skrętu w ul. Żeromskiego, a pas prawy do jazdy prosto lub w prawo. Natomiast na ul. Przybyszewskiego dotychczasowy lewoskręt w ul. Dąbrowskiego zmieniono na pas do jazdy prosto. W związku z tym, aby dojechać na Ogrody należy albo skorzystać z wcześniejszego lewoskrętu w ul. Bukowską albo przejechać przez skrzyżowanie na wprost i na najbliższym kolejnym skrzyżowaniu (ul. Żeromskiego z ul. Św. Wawrzyńca) skręcić w lewo w ulicę św. Wawrzyńca - informuje ZDM.

Dodatkowy przejazd zyskają też rowerzyści - Wyznaczony zostanie przejazd rowerowy po zachodniej stronie przejścia dla pieszych przez ul. Dąbrowskiego (od strony Jeżyc) oraz ciąg pieszo-rowerowy od ul. Przybyszewskiego do ul. Długosza - czytamy w komunikacie ZDM.

Prace przy wymianie oznakowania i programowaniu sygnalizacji świetlnej potrwają do końca października. ZDM apeluje o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Reklama