Reklama
Reklama

Pracownicy fermy norek w Masanowie skazani za znęcanie się nad zwierzętami

fot. Otwarte Klatki

Dwaj mężczyźni oskarżeni o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad norkami usłyszeli wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Sprawa tocząca się od roku w ostrowskim sądzie rejonowym jest pokłosiem akcji przeprowadzonej przez jednego z aktywistów poznańskiej organizacji pozarządowej Otwarte Klatki. Działacz stowarzyszenia zatrudnił się w fermie spod Ostrowa Wielkopolskiego, by udokumentować dramatyczną sytuację zwierząt hodowanych na futro. Zebrane w ten sposób materiały - m.in nagrania z uderzaniem zwierzęciem o ścianę - przyczyniły się do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, a w konsekwencji też rozpoczęcia postępowania sądowego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Po trwającym rok procesie, obaj pracownicy fermy zostali skazani za znęcanie się nad zwierzętami i znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Jeden z nich został skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, drugiemu zasądzono wyrok roku więzienia, w zawieszeniu na dwa lata. Obaj skazani mają też zapłacić pod 2 tysiące zł na rzecz schroniska dla zwierząt pod Ostrowem. Wyrok nie jest prawomocny.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro