Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

We wrześniu pociągi wrócą na trasę Poznań - Piła

BS
wtorek, 14.08.2018 r.
godz. 21.30
BS | wtorek, 14.08.2018 r., godz. 21.30
We wrześniu pociągi wrócą na trasę Poznań - Piła
fot. PKP PLK

Dobiega końca kolejny etap remontu szlaku kolejowego pomiędzy Poznaniem a Piłą. Wiadomo już, że pociągi wrócą na trasę do Piły 30 września.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prace na odcinku Oborniki - Piła rozpoczęły się w maju - Na jednotorowym szlaku Oborniki Wlkp. – Piła kończą się prace przy wymianie 64 km toru. Prowadzona jest stabilizacja toru przy wykorzystaniu specjalnych maszyn. Na stacjach i przystankach m.in. Oborniki Wlkp. i Chodzież widać efekty prac przy budowie nowych peronów. Perony będą także dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Zmieniany jest układ torów na stacjach: Oborniki Wlkp., Rogoźno, Budzyń, Chodzież oraz Dziembówko. Wymieniane jest 30 rozjazdów, które zapewnią sprawną jazdę pociągów. Modernizowane są przejazdy kolejowo – drogowe. Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniach zapewni lepszy przejazd aut. Montowane są także nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Trwają prace na trzech mostach kolejowych – na stacji Rogoźno (na rzece Wełnie), na rzece Noteć i na rzece Gwda. Na wiadukcie kolejowym, na ul. Niestachowskiej w Poznaniu czyszczone i zabezpieczane są stalowe przęsła i remontowane betonowe filary i przyczółki. Na potrzeby nowych Lokalnych Centrów Sterowania adaptowane są pomieszczenia nastawni w Poznaniu i Pile - relacjonuje postępy prac Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Prace budowlane na powyższym odcinku zakończą się w pierwszych dniach września, następnie prowadzone będą odbiory oraz przygotowanie linii do wznowienia ruchu. Pociąg powrócą na trasę Poznań - Piła w dniu 30 września. To nie oznacza jeszcze końca prac, ale nie będą one już tak uciążliwe dla pasażerów. Wszystkie prace zakończą się jesienią 2019 roku, a wówczas czas podróży z Poznania do Piły skróci się ze 120 do 80 minut.

Reklama