Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Nowa linia autobusowa dla mieszkańców Strzeszyna

j
poniedziałek, 13.08.2018 r.
godz. 08.36
j | poniedziałek, 13.08.2018 r., godz. 08.36
Nowa linia autobusowa dla mieszkańców Strzeszyna
fot. ZTM

Od września mieszkańcy Strzeszyna zyskają całkowicie nową linię komunikacyjną. Autobusy z numerem 170 będą przewoziły pasażerów z Literackiej w rejon Al. Solidarności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Nowa linia autobusowa zostanie uruchomiona 3 września. Umożliwi bezpośrednie połączenie z Winogradami. Ma to być też wygodna alternatywa dla wszystkich, którzy do tej pory dojeżdżali autobusami linii nr 64 na Jeżyce czy Łazarz i tam przesiadali się na inne środki transportu.

Linia nr 170

LITERACKA – Golęcińska – Wojska Polskiego – Dojazd – Al. Solidarności – POŁABSKA

RONDO SOLIDARNOŚCI – Al. Solidarności – Dojazd – Wojska Polskiego – Golęcińska – LITERACKA 

Z nowej linii skorzystają również osoby podróżujące w rejon ulicy Dojazd, m.in. studenci Uniwersytetu Przyrodniczego. Autobus linii nr 170 będzie kursował tą ulicą na odcinku do tej pory pozbawionym komunikacji, czyli od Wojska Polskiego do Al. Solidarności. Na ulicy Dojazd utworzone zostaną nowe przystanki: Wojska Polskiego i Dojazd Biocentrum. Będą to przystanki na żądanie - mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Na początku autobusy linii nr 170 będą kursowały tylko w dni robocze, co 20 minut. Zarząd Transportu Miejskiego nie wyklucza, że jeśli linia będzie cieszyła się zainteresowaniem podjęte zostaną decyzje o o korektach lub ewentualnym rozwoju oferty przewozowej.   

Mamy świadomość, że uruchomienie tej linii autobusowej nie rozwiąże wszystkich problemów komunikacyjnych w tej części miasta, dlatego na tym nie poprzestajemy – zaznacza Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Linia nr 170 będzie pierwszą linią miejską, która otrzyma nowy, trzycyfrowy numer. Od początku 2019 r. przenumerowane będą wszystkie dwucyfrowe linie autobusowe kursujące na terenie Poznania – zmiana numeracji polegać będzie na dodaniu cyfry 1 przed obecnym numerem, np. linia 64 zmieni numer na 164, 85 na 185, itd – przypomina ZTM.

Reklama