Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama

Na stadionie im. Szyca powstanie park? „To najszybsza metoda na oddanie tego terenu mieszkańcom”

j
niedziela, 5.08.2018 r.
godz. 13.30
j | niedziela, 5.08.2018 r., godz. 13.30
Na stadionie im. Szyca powstanie park? „To najszybsza metoda na oddanie tego terenu mieszkańcom”

Odkąd ogłoszono, że stadion im. Edmunda Szyca będzie znów w rękach miasta wraca dyskusja, co powinno w tym miejscu powstać. Prawo do Miasta chce, powstał w tym miejscu park.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy. Stadion od kilkunastu lat był w rękach prywatnego przedsiębiorcy. Deweloper planował już budowę bloków w miejscu obiektu. Na inwestycję nie zgodzili się jednak mieszkańcy i władze Poznania. Negocjacje, które miały doprowadzić do przejęcia terenu przez miasto były prowadzone od lat. W lipcu została podpisane umowa, na mocy której Miasto Poznań przejmuje obiekt wraz z terenem o powierzchni około 6,5 ha za cenę 152 zł/m2, czyli łącznie 10 milionów złotych.

Zgodnie z planem zagospodarowania, teren po zrujnowanym stadionie powinien być przeznaczony pod zieleń lub sport i rekreację. Przed kilkoma laty mieszkańcy w specjalnym sondażu postulowali, że powinien powstać tam park. Pojawiały się też pomysły zbudowania hali widowiskowo-sportowej. Społecznicy z koalicji Prawo do Miasta najchętniej widzieliby tam park. Chcielibyśmy, żeby ten teren dłużej nie stał już odłogiem – mówi Dorota Bonk-Hammermeister, Koalicja Prawo do Miasta. Urządzenie tutaj parku jest najszybszą metodą na oddanie tego terenu mieszkańcom i też najtańszą dla miasta – dodaje.

Społecznicy twierdzą, że zaczątki parku już właściwie są - na zarośniętym boisku.

Tworzy fantastyczną kurtynę zieleni poprawiającą mikroklimat tworząc w środku fantastyczne wnętrze parkowe. Poprawi klimat, mikroklimat, wycisza – w ogóle nie słyszymy stąd uciążliwości ulicy Królowej Jadwigi – mówi Magdalena Garczarczyk, architekt krajobrazu.

Władze miasta na razie jeszcze nie sprecyzowały dokładnie, co chcą dalej zrobić ze stadionem Szyca. Teraz już możemy robić kolejny krok. W przyszłym roku uporządkować teren i rozpocząć dyskusję publiczną na temat przeznaczenia tego terenu – mówi Bartosz Guss, Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta.

Jak już wcześniej informowaliśmy – być może, co dalej ze stadionem im. Szyca planuje zrobić miasto dowiemy się po powrocie z urlopu prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama