Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
5 -4
Reklama

Wilda: Aquanet odciął wodę w kamienicy. Pomogła pełnomocniczka ds. Interwencji Lokatorskich

j
niedziela, 22.07.2018 r.
godz. 15.47
j | niedziela, 22.07.2018 r., godz. 15.47
Wilda: Aquanet odciął wodę w kamienicy. Pomogła pełnomocniczka ds. Interwencji Lokatorskich
fot. Christian Lundahl / freeimages.com

Okazało się, że powodem zaistniałej sytuacji były zaniedbania zarządcy budynku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1040 hPa
JUTRO
pogoda
5°C 1031 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W kamienicy przy ul. 28 Czerwca 1956 r. obecnie mieszka pięć rodzin. Jedna oczekuje na lokal socjalny, kolejna dostała już lokal do remontu a trzy pozostałe rodziny złożyły już wnioski o pomoc mieszkaniową. W ubiegły poniedziałek decyzją spółki Aquanet w budynku odcięta została woda. Jak się okazuje powodem były nieuregulowane od ponad pół roku rachunki. Okazało się, że winę za zaistniałą sytuację ponosi pełnomocnik właściciela budynku, który nie chciał przyjmować od lokatorów żadnych opłat - nie tylko tych za wodę, ale także czynsz – informują miejscy urzędnicy.

O tej sprawie dowiedziałam się w środę. Powiadomiło mnie o niej Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów - mówi Magdalena Górska, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Interwencji Lokatorskich. Od razu zaczęłam działać - dodaje.

Magdalena Górska w czwartek spotkała się z przedstawicielami Aquanet i udało się dojść do porozumienia. Mieszkańcy budynku mają regulować swoje opłaty bez pośrednictwa właściciela. Wpłacili już zaliczkę na poczet nieruchomości, co było warunkiem przywrócenia wody, która już w czwartek popłynęła w kranach. Pozostałą zaległą kwotę lokatorzy spłacą w ratach. Co miesiąc będą też regulować bieżące opłaty - tłumaczy Pełnomocniczka Prezydenta ds. Interwencji Lokatorskich.

Magdalena Górska zapowiedziała też, że w najbliższy poniedziałek zamierza spotkać się z pełnomocnikiem właściciela kamienicy, by wyjaśnić zaistniałą sytuację.

O sprawie zostali też powiadomieni policjanci i prokuratura.

Reklama