Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu coraz bliżej

sk
środa, 18.07.2018 r.
godz. 09.09
sk | środa, 18.07.2018 r., godz. 09.09
Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu coraz bliżej
fot. ZDM

Miasto wykonało kolejny krok w kierunku wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na opracowanie projektu organizacji ruchu oraz parkowania na obszarze osiedla św. Łazarz. Zmiany były konsultowane z mieszkańcami, podczas spotkań czy drogą mailową swoją opinię wyraziło kilkaset osób.

Problem z parkowaniem to od dawna zmora Łazarza. Urzędnicy chcą uporządkować tę kwestię m.in. poprzez zmiany w organizacji ruchu i wprowadzenie ulic jednokierunkowych. Ma to pozwolić na wyznaczenie nowych miejsc parkingowych i ograniczyć pozostawianie pojazdów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Dodatkowo wydłużenie czasu przejazdu przez łazarskie ulice ma uczynić nieopłacalnym czasowo ruch tranzytowy przez tę dzielnicę.

- Zmiany na terenie Łazarza były zaprezentowane w trzech wariantach. Pierwszy (W1) zakłada zmiany wyłącznie na obszarze tzw. Dolnego Łazarza. Zmiany w organizacji ruchu na Łazarzu związane z wdrożeniem SPP rozpoczną się od realizacji wariantu W1, który w konsultacjach społecznych zyskał duże poparcie mieszkańców przy zaledwie kilku głosach przeciwnych jego wprowadzeniu. Wariant ten został również zarekomendowany przez Radę Osiedla Św. Łazarz - informują urzędnicy.

Szczegółowy projekt zmian ma powstać do końca roku, a realizację przewidziano na lata 2019-21.

Reklama