Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 14
Reklama

Gran Turismo: organizatorzy będą żądać rekompensaty?

sk
poniedziałek, 16.07.2018 r.
godz. 12.25
sk | poniedziałek, 16.07.2018 r., godz. 12.25
Gran Turismo: organizatorzy będą żądać rekompensaty?
fot. Maciej Kopiński

Możliwe, że organizatorzy Gran Turismo będą domagać się rekompensaty za przerwanie imprezy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
30°C 1012 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Właściciele luksusowych samochodów spotkali się w Poznaniu pod koniec czerwca. Impreza miała trwać kilka dni, ale publiczność miała wstęp na Tor Poznań tylko w sobotę, 30 czerwca.

Właśnie wtedy, decyzją Automobilklubu Wielkopolskiego, przerwano Gran Turismo. - Zapis w umowie mówiący o maksymalnej emisji 96 decybeli został w rażący sposób przekroczony, pomimo naszych prób zmniejszenia tego, m.in. przerw technicznych. Organizator imprezy nie zastosował się do ustaleń i w sobotę musieliśmy ją przerwać - tłumaczył wówczas Wojciech Bartz, zastępca dyrektora Automobilklubu.

Organizatorzy nie zgadzali się z taką decyzją i zapowiedzieli, że dalsze kroki będą podejmować po rozmowach z zarządcą Toru Poznań.

"Głos Wielkopolski" poinformował w poniedziałek, że przedstawiciele Gran Turismo Polonia rozważają ubieganie się o rekompensatę. Strategia działania nie została jeszcze ustalona, choć rzecznik Marcin Jelinek podkreślił, że organizatorom imprezy zależy na szybkim i najlepiej polubownym załatwieniu sprawy.

Możliwe, że rozmowy odbędą się w sierpniu. Czas jest istotny, ponieważ szefowie Gran Turismo chcieliby wrócić z imprezą do Poznania. Najpierw jednak muszą wyjaśnić kwestię tegorocznych problemów.

Reklama