Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Budowa Nowego Rynku i poszerzenie ul. Królowej Jadwigi. Utrudnienia!

j
piątek, 13.07.2018 r.
godz. 12.30
j | piątek, 13.07.2018 r., godz. 12.30
Budowa Nowego Rynku i poszerzenie ul. Królowej Jadwigi. Utrudnienia!
fot. ZDM

Ze zmianami kierowcy muszą się liczyć od 16 lipca.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W najbliższy poniedziałek wprowadzony zostanie kolejny etap zmian w organizacji ruchu związany z budową Nowego Rynku i poszerzeniem istniejącej jezdni ul. Królowej Jadwigi w rejonie skrzyżowania z ulicami: Matyi, Wierzbięcice i Niezłomnych.

Zajęty zostanie prawy pas ruchu ul. Królowej Jadwigi przed skrzyżowaniem od strony wschodniej (jezdnia prowadząca od Rataj). Nie będzie możliwości skrętu w lewo w ul. Wierzbięcice, a dotychczasowy pas do lewoskrętu będzie pasem do jazdy na wprost w ul. Matyi. Wygrodzony będzie także fragment lewego pasa ul. Królowej Jadwigi przed dojazdem do al. Niepodległości. Prędkość maksymalna pojazdów na dojeździe do skrzyżowania zostanie ograniczona do 30 km/h – informuje ZDM.

Prace w tym etapie mają zakończyć się 9 września. Później będą kontynuowane w kolejnych etapach, o których drogowcy będą informować na bieżąco. Wszystkie mają zakończyć się w grudniu.

Przypomnijmy Nowy Rynek to inwestycja realizowana przez firmę Skanska - ruszyła latem ubiegłego roku. W pierwszym etapie powstaje budynek biurowy o powierzchni 25 000 metrów kwadratowych. W sumie planowane jest ok. 100 tys. mkw., na których powstaną lokale biurowe, mieszkalne i handlowo-usługowe.

Reklama