Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Os. Rusa: Na wybiegu dla psów znaleziono porozrzucane parówki z pinezkami i boczek z igłami

sw
czwartek, 12.07.2018 r.
godz. 16.06
sw | czwartek, 12.07.2018 r., godz. 16.06
Os. Rusa: Na wybiegu dla psów znaleziono porozrzucane parówki z pinezkami i boczek z igłami
fot. Alicja Kot via RATAJANKA @ FB

Na płocie ratajskiego wybiegu dla psów zawisła kartka ostrzegająca właścicieli czworonogów o pułapkach, które zostały tam porozrzucane.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O tym, że niektórzy zagorzali przeciwnicy psów posuwają się do rozrzucania przedmiotów, które mogą nawet je zabić, wiadomo nie od dziś. Właściciele czworonogów mieszkający na miejskich osiedlach, muszą mieć cały czas na baczności i uważnie obserwować, co podczas spaceru wynajdują ich pupile. Niektóre ze znalezisk mogą być dla nich zabójcze, zwłaszcza w przypadku porozrzucanego szkła i przysmaków nafaszerowanych gwoździami. Prawdopodobnie, taki też cel przyświeca osobom za to odpowiedzialnym.

Wydawało się, że wydzielenie dla psów specjalnych wybiegów może pogodzić ich miłośników z przeciwnikami. Psy na takim wybiegu są przecież odseparowane i mogą się tam załatwiać, nie zanieczyszczając pozostałych trawników w przestrzeni wspólnej. Jednak, jak się okazuje, przeciwnikom psów przeszkadza także i takie rozwiązanie. Świadczy o tym sytuacja na os. Rusa, gdzie znaleziono masę pułapek na czworonogi, m.in. gwoździe, kawałki boczku z powtykanymi agrafkami i parówki z pinezkami.

Choć, wedle tekstu ostrzeżenia, przyłapano także osobę, która wrzucała rozbite butelki do dołu i zasypywała je ziemią, to policja nie odnotowała żadnych zgłoszeń na ten temat. 

Reklama