Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

List intencyjny w sprawie integracji komunikacji Poznania i Swarzędza podpisany. Znamy szczegóły

BS
czwartek, 14.06.2018 r.
godz. 19.00
BS | czwartek, 14.06.2018 r., godz. 19.00
List intencyjny w sprawie integracji komunikacji Poznania i Swarzędza podpisany. Znamy szczegóły

Już w środę informowaliśmy na naszych łamach o planach integracji komunikacji Poznania i Swarzędza. W czwartek podpisano list intencyjny w tej sprawie oraz ujawniono szczegóły przedsięwzięcia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O planowanym podpisaniu listu intencyjnego pisaliśmy w tym miejscu. Dokument podpisano dziś w obecności burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka oraz zastępcy prezydenta Poznania Macieja Wudarskiego - Dzięki integracji zyskają nie tylko mieszkańcy Swarzędza, ale także mieszkańcy Poznania, którzy będą mogli dojechać na podstawie jednego biletu m.in. do zakładów Volkswagena w Antoninku oraz licznych zakładów zlokalizowanych w strefie przemysłowej Swarzędza. Dzisiaj, aby tam dotrzeć, muszą kupować osobne bilety na komunikację miejską w Poznaniu oraz linie swarzędzkie. Jesteśmy zdeterminowani, aby rozwijać wspólny, sprawny i nowoczesny system transportu zbiorowego, z wykorzystaniem różnych środków transportu, w tym przede wszystkim kolei. Efektem tej dobrej współpracy gmin, powiatów i województwa jest uruchomiona przed kilkoma dniami Poznańska Kolej Metropolitalna - mówił Maciej Wudarski, a dyrektor ZTM Piotr Snuszka dodawał - Integracja ze Swarzędzem będzie zwieńczeniem blisko 10-letnich prac nad budową wspólnego systemu autobusowych linii podmiejskich w aglomeracji poznańskiej. Po włączeniu linii nr 400, 401, 405, 406, 407 i 412 do komunikacji miejskiej Miasta Poznania, na wszystkich liniach podmiejskich łączących Poznań z miejscowościami w aglomeracji poznańskiej, obowiązywać będzie wspólna taryfa opłat. Nasz model integracji i organizacji transportu zbiorowego jest unikalny w skali kraju i świadczy o bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządami, ale też o zaufaniu gmin do partnera, jakim jest Miasto Poznań.

W tej chwili ZTM Poznań organizuje transport na terenie Poznania oraz osiemnastu podpoznańskich gmin. Taryfa ZTM obowiązuje w tej chwili na ponad 60 podmiejskich liniach. Swarzędzkie autobusy zostaną zintegrowane z poznańską komunikacją 1 lipca 2019 roku.

Reklama