Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznaniacy zburzą wieżę Gargamela

j
czwartek, 14.06.2018 r.
godz. 14.51
j | czwartek, 14.06.2018 r., godz. 14.51
Poznaniacy zburzą wieżę Gargamela
fot. Włodzimierz Hoppel

Dwudziestometrowa wieża z kartonów stanie dziś na placu Wolności na otwarcie Festiwalu Malta.

Wieża, która stanie dziś na placu Wolności ma wzbudzić dyskusję o Zamku Przemysła, przez niektórych nazywanym złośliwie „Zamkiem Gargamela”. Na koniec kartonowa konstrukcja ma zostać zburzona. Od 9 czerwca, w ramach warsztatów prowadzonych przez francuskiego artystę Oliviera Grossetête’a, na Międzynarodowych Targach Poznańskich powstają elementy konstrukcji. A już dzisiaj 20-metrowa budowla stanie na placu Wolności. Przez cały dzień będzie trwała budowa, do której można się włączyć w każdej chwili! - informują organizatorzy Festivalu Malta.

Wokół budowy, odbudowy, rewitalizacji tego obiektu wytworzyły się bardzo duże kontrowersje, więc chcieliśmy trochę na nowo podjąć ten temat – tłumaczyła Marta Krawczyk z Fundacji Malta. Co właściwie możemy zrobić z miejscem, które nie każdy lubi a niektórzy wręcz kochają i są zadowoleni z tego, że w końcu Poznań ma swój zamek – dodała.

Otwarcie festiwalu stanie się impulsem do rozmowy na temat symbolicznego znaczenia architektury Poznania. W piątek, 15 czerwca na godzinę 17 zaplanowano debatę na placu Wolności, w której udział wezmą Piotr Sarzyński, Jerzy Szczepaniak-Dzikowski, a poprowadzi ją Kuba Głaz.

Wieża zostanie zburzona w piątek o godzinie 19:30.

Jak już wcześniej informowaliśmy w związku z otwarciem Malta Festival Poznań 15 czerwca w godzinach 19:15 -21:15 kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w okolicach placu Wolności. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Więcej na temat Malta Festival Poznań 2018 w naszym kalendarium.

Reklama