Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 14
Reklama

17-latek postrzelił z broni pneumatycznej dostawcę pieczywa

sk
piątek, 25.05.2018 r.
godz. 13.31
sk | piątek, 25.05.2018 r., godz. 13.31
17-latek postrzelił z broni pneumatycznej dostawcę pieczywa
fot. Arek

Do trzech lat więzienia grozi 17-latkowi, który postrzelił z broni pneumatycznej dostawcę pieczywa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło 19 maja w Golinie. Około godziny 4:20 26-latek z Inowrocławia po rozładowaniu towaru pod sklepem chciał udać się w dalszą drogę, ale przeszkodziła mu w tym przechodząca grupka  młodzieży.

- Kiedy przechodzili obok jego samochodu jeden z młodych mężczyzn uderzył ręką w karoserię. Kierowca wysiadł, aby wyjaśnić o co chodzi. Podszedł do grupki i rozpoczął rozmowę. 26-latek miał wyraźną przewagę fizyczną nad sprawcą uderzenia w samochód. Jednak jego kolega z torebki wyciągnął pistolet pneumatyczny i wycelował w głowę mieszkańca Inowrocławia. Za chwilę padł strzał i wywiązała się szamotanina, podczas której sprawca postrzelenia uderzył 26-latka pistoletem w twarz, łamiąc mu nos. Pistolet wylądował na ziemi, a podniósł go kolejny z grupy młodych ludzi i oddał kolejne strzały w kierunku kierowcy busa - relacjonował podkom. Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Pierwszy ze sprawców został już zatrzymany. 17-latek usłyszał zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Policjanci wciąż poszukują drugiego ze sprawców.

Reklama