Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Mateusz Morawiecki zapowiada program Mosty+. W ciągu kilku lat mają powstać 22 mosty

BS
czwartek, 24.05.2018 r.
godz. 16.11
BS | czwartek, 24.05.2018 r., godz. 16.11
Mateusz Morawiecki zapowiada program Mosty+. W ciągu kilku lat mają powstać 22 mosty
archiwum - fot. mat. prasowe Gotowski

Nowy program ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Program będzie realizowany na zasadzie dopłat do inwestycji realizowanych przez samorządy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Zaproponujemy program budowy 22 mostów. To będą mosty na Wiśle, na Odrze, na Bugu, na Pilicy, Warcie, w wielu miejscach Polski - wyjaśniał cytowany przez TVP Info Mateusz Morawiecki i dodawał - My chcemy budować mosty również po to, żeby przede wszystkim łączyć Polskę (...), chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych ośrodków, dla ośrodków powiatowych. A tutaj mosty są w szczególności potrzebne.

Program będzie realizowany we współpracy z zainteresowanymi samorządami na zasadzie dopłat do inwestycji. Samorząd będzie musiał dysponować wkładem własnym w wysokości 20-25% wartości inwestycji, a resztę dołoży państwo - Szacowany koszt priorytetowych przepraw mostowych w ramach programu Mosty plus to 2,3 mld zł. Te projekty znajdują się w 9 województwach na ośmiu rzekach – wyjaśniał szef MIiR Jerzy Kwieciński.

W ramach programu mają między innymi powstać nowe przeprawy na Warcie. Ministerstwo chciałoby, aby przeprawy powstały między innymi pomiędzy Śremem a Poznaniem w rejonie Brodnicy oraz pomiędzy Obornikami a Obrzyckiem. Program zaplanowany jest do 2025 roku.

Reklama