Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama

Nowe „akumulatory” nad Jowitą

REKLAMA
czwartek, 24.05.2018 r.
godz. 19.00
REKLAMA | czwartek, 24.05.2018 r., godz. 19.00
Nowe „akumulatory” nad Jowitą

25 maja 2018 roku rozpocznie się wymiana hasła „akumulatory” ulokowanego na poznańskim akademiku Jowita. Cała operacja potrwa do końca weekendu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1003 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Reklama „akumulatory”, która od lat gości na akademiku Jowita, zmieniała swoją formę nie raz, ale zawsze związana była z poznańską Centrą. Exide, właściciel marki Centra, musiał podjąć decyzję o jej zdjęciu lub wymianie na nową, z uwagi na zły stan techniczny instalacji.

Demontaż obecnej reklamy był nieunikniony. Względy bezpieczeństwa nie pozwalały nam na pozostawienie jej w obecnym stanie technicznym, a renowacja okazała się niemożliwa. Stanęliśmy przed dylematem – zdemontować reklamę, biorąc pod uwagę niepewną przyszłość Jowity, lub wymienić ją na nową – mówi Mariola Michalczyk, marketing manager z Exide Technologies S.A.

Ostatecznie Exide zdecydował się na wymianę reklamy, wiedząc, że jest ona jednym z charakterystycznych punktów na mapie miasta. Przy okazji wymiany reklama akumulatorów otrzyma nową formę – na dachu Jowity pojawi się w odsłonie: „Centra – akumulatory – Exide”, co związane jest z faktem, że firma Exide od 1995 roku jest obecna na poznańskim rynku, zarówno jako właściciel fabryki akumulatorów, jak i samej marki Centra. – Demontaż starego napisu oraz prace montażowe nowej instalacji będą prowadzone od piątku do niedzieli (25-27 maja). Wiele jednak zależy od warunków pogodowych, które mają duże znaczenie przy pracy na wysokim budynku – podsumowuje Mariola Michalczyk.

Exide Technologies S.A. to jeden z największych producentów akumulatorów w Europie Środkowo-Wschodniej i lider sprzedaży na rynku polskim, który oferuje swoje produkty pod marką Centra oraz Exide. 

Poznański zakład dostarcza również akumulatory bezpośrednio do fabryk samochodów znanych producentów – w kraju do: VW Poznań, CNH w Płocku, MAN Niepołomice oraz Same Deutz Fahr koło Lublina. Za granicą akumulatory z Poznania montowane są w najnowszych modelach samochodów produkowanych w fabrykach Jaguara i Land Rovera w Anglii i na Słowacji, TPCA w Czechach, VW i Skoda na Słowacji, Volvo Cars w Belgii i Szwecji, a także Audi w Niemczech. Spółka zaopatruje także zakłady: Scania, MAN i Volvo Trucks w całej Europie.

Zakład w Poznaniu zatrudnia obecnie ok. 650 pracowników. Przed kilkoma tygodniami firma otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy roku 2017.

Reklama