Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 14
Reklama

Koniec z parkowaniem na płycie placu Adama Mickewicza

BS
wtorek, 22.05.2018 r.
godz. 15.30
BS | wtorek, 22.05.2018 r., godz. 15.30
Koniec z parkowaniem na płycie placu Adama Mickewicza

Choć na co dzień plac Adama Mickiewicza nie jest dostępny dla samochodów, to od wielu lat zamieniał się w parking choćby przy okazji licznych imprez w Auli UAM. Od 1 lipca ZDM zaprzestanie wydawania zezwoleń na parkowanie w tym miejscu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Urzędnicy argumentują, że nieopodal znajduje się parking podziemny pod Kaponierą i nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy wydarzeń odbywających się w Auli UAM korzystali właśnie z niego - Tym samym poznaniacy, szczególnie piesi, zyskają do swojej dyspozycji kolejną przestrzeń. Tym razem historyczną, mającą związek z najważniejszymi wydarzeniami dla naszego miasta. Liczymy na zrozumienie zarówno ze strony organizatorów, jak i gości wydarzeń i koncertów. Podjęcie takiego działania spowoduje, że przestrzeń pl. Adama Mickiewicza stanie się miejscem wolnym od parkujących pojazdów, co umożliwi realizację innych, bardziej właściwych celów w tym miejscu - wyjaśnia ZDM.

Przy okazji ZDM poinformował, że choć plac nie był dostępny dla samochodów na co dzień, to każdego miesiąca wydawano nawet kilkanaście zgód na tymczasowe zorganizowanie parkingu.

Reklama