Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 14
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer w poszukiwaniu Doliny Świętojańskiej

BS
poniedziałek, 21.05.2018 r.
godz. 18.30
BS | poniedziałek, 21.05.2018 r., godz. 18.30
Przewodnicy zapraszają na spacer w poszukiwaniu Doliny Świętojańskiej
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. Tym razem będzie to spacer w poszukiwaniu Doliny Świętojańskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Na 26 maja zaplanowano wycieczkę w poszukiwaniu Doliny Świętojańskiej - Chcesz wiedzieć, czym była Dolina Świętojańska? Kto wybudował Jezioro Maltańskie - sztuczny zbiornik wodny? Skąd wzięła się kotwica nad jego brzegami? Czy Maltanka była jedyną koleją na tym terenie? W jakim celu postawiono Kopiec Wolności? Czym była Luneta Astera? Gdzie kończył się międzywojenny Poznań? Kto wyhodował czarną różę? Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na wycieczkę w miejsca magiczne, miejsca, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością - zachęcają przewodnicy do uczestnictwa w spaceru.

W sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o 10, a druga o 15. Uczestnicy spotkają się z przewodnikiem przy Kościele św. Jana Jerozolimskiego za murami przy ul. Świętojańskiej 1. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale po jego zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Reklama