Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 18
Reklama

Następca BOR działa nieco ponad dwa miesiące. Na nagrody wypłacono już ponad milion złotych

BS
wtorek, 17.04.2018 r.
godz. 09.40
BS | wtorek, 17.04.2018 r., godz. 09.40
Następca BOR działa nieco ponad dwa miesiące. Na nagrody wypłacono już ponad milion złotych
fot. Tomasz Gzell/PAP

Pierwszego lutego powołaną Służbę Ochrony Państwa, która zastąpiła dotychczasowe Biuro Ochrony Rządu. Od tego dnia na nagrody nowa formacja przeznaczyła ponad milion złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Biuro Ochrony Rządu zostało zlikwidowane decyzją obecnie rządzących, a w jego miejsce powołano Służbę Ochrony Państwa. Nowa formacja działa od 1 lutego i jak do tej pory wsławiła się kilkoma niebezpiecznymi sytuacjami na drogach. To nie przeszkodziło jednak w wypłacaniu sowitych nagród. Super Express poinformował, że w ciągu dwóch i pół miesiąca działalności na nagrody wydano niemal 1,2 mln złotych - Kwota nagród uznaniowych przyznana w SOP od 1 lutego 2018 r. wyniosła 1 193 335 zł. Średnia nagroda uznaniowa w tym okresie równała się kwocie 782 zł - przyznała w rozmowie z gazetą mł. chor. Anna Gdula-Bomba, rzeczniczka SOP. 

Nagrody skomentował poseł PO - Mówi się, że funkcjonariusze nowej służby dużo wiedzą, jeśli chodzi o kompromitację obecnej władzy i moim zdaniem nagrody to taki proces kupowania lojalności i tego, by język trzymać za zębami. Zamiast szkoleń i fachowości, lojalność - mówi Krzysztof Brejza.

Warto też pamiętać, że sama likwidacja BOR pochłonęła prawie 400 mln złotych.

Reklama