Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 18
Reklama

Prezydent odwiedził Szamotuły: „Chcemy budować silne państwo”

sw
poniedziałek, 16.04.2018 r.
godz. 21.13
sw | poniedziałek, 16.04.2018 r., godz. 21.13
Prezydent odwiedził Szamotuły: „Chcemy budować silne państwo”
fot. Jakub Kaczmarczyk

Prezydent Andrzej Duda gościł w poniedziałek w Szamotułach, gdzie spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pierwszym punktem wizyty prezydenta było złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym zwycięskiemu zrywowi Wielkopolan. Następnie podczas spotkania z mieszkańcami Andrzej Duda namawiał ich, by pamiętali o swoich przodkach, którzy sto lat temu walczyli o Polskę. – To wielki sukces Państwa dziadków i pradziadków. Chciałbym, żebyście ich wspominali, żeby ta tradycja była wzmacniana, bo to ważny element budowy silnego państwa – podkreślał PAD.

W trakcie spotkania z mieszkańcami, prezydent poruszył też m.in. tematy socjalne. - Cieszę się, że rząd zapowiedział nowe programy wspierające polską rodzinę, nowe programy wspierające matki wychowujące dzieci - mówił prezydent odnosząc się do planów zapowiedzianych przez rząd, jednocześnie zapowiadając, że będzie mobilizował, by projekty zapowiadanych ustaw powstały jak najszybciej.

Prócz kwestii historycznych i społecznych, prezydent w Szamotułach omawiał też sprawy zasadnicze, m.in. forsowaną przez niego dyskusję na temat nowej konstytucji, która jest według niego nieodzowna dla budowy silnego, nowoczesnego państwa -  Wierzę, że taka konstytucja powstanie i mam nadzieję, że będzie to konstytucja taka, jakiej Państwo będziecie chcieli i że odpowiecie Państwo na pytanie, jakiej konstytucji chcecie jeszcze w tym roku - w roku 2018 - w referendum, które będzie wskazywało kierunki, w jakim powinna iść polska konstytucja - przekonywał mieszkańców Szamotuł prezydent Rzeczypospolitej.

Reklama