Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Obrona miasta przed zmianami klimatycznymi. Poznańska odsłona ważnej konferencji

sw
poniedziałek, 16.04.2018 r.
godz. 16.00
sw | poniedziałek, 16.04.2018 r., godz. 16.00
Obrona miasta przed zmianami klimatycznymi. Poznańska odsłona ważnej konferencji
fot. fot. KEDAR Radosław Żyto www.fotokedar.pl

W dniach 16-17 kwietnia na MTP odbywa się IX Klimatyczne Forum Metropolitalne, które w tym roku upłynie pod hasłem „Klimatyczna Metropolia Poznań”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trwająca właśnie w Poznaniu konferencja jest dziewiątym z serii jedenastu forów regionalnych w ramach Projektu ADAPTCITY, poświęconych adaptacji miast centralnych oraz gmin i powiatów obszarów metropolitalnych do zmian klimatycznych. Zmieniające się warunki klimatyczne odciskają swoje piętno na życiu ludzi, szczególnie w dużych skupiskach, w których moc wzajemnego oddziaływania dodatkowo się potęguje. Wywierają one znaczny wpływ na infrastrukturę oraz na zdrowie ludzi. Poszukiwaniom możliwości poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców służą m.in. takie konferencje, jak ta, która ma właśnie miejsce na MTP.

Uczestnicy dwudniowego forum rozmawiają m.in. o strategiach i możliwościach finansowania działań adaptacyjnych, zaopatrzeniu aglomeracji w energię. Innym tematem podjętym przez zaproszonych do Poznania gości jest rola planowania przestrzennego oraz możliwości zwiększenia retencji wód opadowych w miastach. Szczególnie szeroko omawianą kwestią ma być rola zieleni miejskiej i połączenie rozwoju miasta z poszanowaniem, a nawet wykorzystaniem przyrody.

Projekt jest wypadkową współpracy Unii Metropolii Polskich, Instytutu na rzecz Ekorozwoju, miasta st. Warszawa i regionu Stuttgart. Współorganizatorem poznańskiej odsłony jest Miasto Poznań przy współpracy z Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Reklama