Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 18
Reklama

Nowy most przez Wartę powstaje w Międzychodzie

BS
poniedziałek, 19.03.2018 r.
godz. 21.30
BS | poniedziałek, 19.03.2018 r., godz. 21.30
Nowy most przez Wartę powstaje w Międzychodzie
fot. mat. prasowe Gotowski

Nowy most przez Wartę powstaje w Międzychodzie. Jest już gotowa stalowa konstrukcja, która połączyła oba brzegi rzeki, a wkrótce rozpocznie się jej betonowanie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nowa przeprawa powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej numer 160 od kilku miesięcy, a ostatnio udało się zakończyć prace przy montażu stalowej konstrukcji mostu - W ostatnich dniach zakończyliśmy montaż stalowej konstrukcji pomostu. Teraz wykonujemy szalunki i przygotowujemy się do jego betonowania płyty. Te prace planowane są na kwiecień. Jednocześnie prowadzone są prace ziemne przy nasypach w ciągu nowych dróg dojazdowych. Po zakończeniu tych robót wykonamy też płyty przejściowe pomiędzy drogą i mostem. Mimo dodatkowych prac niezmiennie zamierzamy zakończyć cały kontrakt wraz z rozbiórką starego obiektu do listopada - informuje Paweł Pietraszak z firmy Gotowski, która realizuje inwestycję.

Przeprawa powstaje obok istniejącego mostu. Ten zostanie rozebrany jesienią, po oddaniu nowej konstrukcji do użytku. Całkowity koszt inwestycji to 21 mln złotych.

Reklama