Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

Zastępca prezydenta do poszkodowanych z Dębca: „Przeszkadza wam alkoholik, a sami mieszkaliście z psychopatą”

KaT
środa, 14.03.2018 r.
godz. 09.30
KaT | środa, 14.03.2018 r., godz. 09.30
Zastępca prezydenta do poszkodowanych z Dębca: „Przeszkadza wam alkoholik, a sami mieszkaliście z psychopatą”

Jędrzej Solarski przeprasza za „niefortunne” słowa i wyjaśnia, o co mu chodziło.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wypowiedź, która zbulwersowała osoby poszkodowane w wybuchu kamienicy na poznańskim Dębcu, przytacza Gazeta Wyborcza. 11 rodzin nie ma obecnie gdzie mieszkać, a miasto zadeklarowało, że zapewni im dach nad głową. Pojawiły się już pierwsze propozycje mieszkań - na Starym Mieście - ale rodziny nie są z nich zadowolone. W jednym z budynków, w którym znajduje się mieszkanie, ma mieszkać alkoholik. Poszkodowani z Dębca boją się, że miasto chce im zaoferować lokale w sąsiedztwie „melin”.


Jędrzej Solarski, który brał udział w spotkaniu z poszkodowanymi z Dębca miał im powiedzieć, że na Dębcu „mieszkali z psychopatą, a przeszkadza im alkoholik”. To nawiązanie do doniesień o mieszkańcu kamienicy z ul. 28 Czerwca 1956, który miał w niej spowodować wybuch, by zatrzeć ślady zabójstwa.

Solarski zapytany przez Gazetę Wyborczą o te słowa przyznał, że został źle zrozumiany. Jak twierdzi, chodziło mu jedynie o to, że nie ma się wpływu na to, kto mieszka za ścianą naszego mieszkania. Zastępca prezydenta przeprasza za swoją wypowiedź i zapewnia, że miasto nie zostawi poszkodowanych z Dębca bez pomocy. Rodziny mają uzyskać nie tylko pomoc mieszkaniową. Miasto znalazło bowiem sponsorów, którzy wyposażą lokale.

Reklama