Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3

Os. Śmiałego: zamiast parkingu będzie market?

KaT
środa, 14.03.2018 r.
godz. 08.24
KaT | środa, 14.03.2018 r., godz. 08.24
Os. Śmiałego: zamiast parkingu będzie market?

Mieszkańcy osiedla Śmiałego skarżą się m.in. na bierność osiedlowych radnych w tej sprawie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wśród mieszkańców krąży plotka o likwidacji parkingu na rogu ulic Wiechowicza i Umultowskiej. Miałby tu powstać kolejny market. Zauważają, że już kilka lat temu w tej okolicy rozebrano stary dom kultury, a w jego miejscu wybudowano Biedronkę. - Prawdopodobnie tym razem, podobnie jak w przypadku Biedronki, zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym - mówi Piotr Derbis z os. Śmiałego. - Nas niepokoi bierność Rady Osiedla Bolesława Śmiałego - dodaje.

Co na to Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa? - Spółdzielnia rozpatruje wniosek jednej z sieci marketów związany z udostępnieniem tego gruntu pod market - tłumaczy Michał Tokłowicz, zastępca prezesa PSM. Jeśli zapadnie decyzja o budowie tu marketu, spółdzielnia zapewnia, że mieszkańcy będą mogli parkować w innym miejscu.

Z innych plotek przekazywanych sobie przez mieszkańców wynika, że nowy parking mógłby powstać przy ulicy Wiechowicza, w miejscu już rozebranej, starej przychodni, której nigdy nie ukończono. Działka ma jednak prywatnego właściciela i oficjalnie nie wiadomo co tu powstanie. - Jeśli właściciel tej działki chciałby ją zabudować, ze względu na sąsiedztwo PSM będzie musiał uzyskać naszą opinię w tej sprawie - zauważa Tokłowicz.

Reklama