Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3

Przebudowa ulicy Gdyńskiej od granicy Poznania z dofinansowaniem

KaT
poniedziałek, 12.03.2018 r.
godz. 12.20
KaT | poniedziałek, 12.03.2018 r., godz. 12.20
Przebudowa ulicy Gdyńskiej od granicy Poznania z dofinansowaniem
Gdyńska w Poznaniu - fot. PIM

We wtorek umowę w tej sprawie podpisze marszałek Marek Woźniak.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Choć ulica Gdyńska na terenie Poznania została już przebudowa i kierowcy mogą korzystać z szerokiej trasy od ponad roku, na przebudowę wciąż czeka fragment od granicy naszego miasta do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Mamy dobre informacje. Jest dofinansowanie unijne na ten cel w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Miastu Poznań blisko 12,3 mln zł z WRPO 2014+ na realizację wartej ponad 40,2 mln zł inwestycji. Projekt wpisuje się w ramy Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Poznania - wyjaśnia Anna Parzyńska-Paschke z Urzędu Marszałkowskiego.

Przebudowana ulica Gdyńska będzie mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Przebudowane zostaną też dwa skrzyżowania, a także powstaną trzy zatoki autobusowe. - Inwestycja znacząco poprawi płynność ruchu pojazdów oraz wyeliminuje utrudnienia i udrożni ruch na odcinku drogi stanowiącym tzw. „wąskie gardło” na jednym z głównych wylotów z Poznania - dodaje.

Reklama