Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1

Remont trasy kolejowej Poznań - Piła. Nie dojedziemy bezpośrednim pociągiem do Piły

BS
sobota, 10.03.2018 r.
godz. 14.00
BS | sobota, 10.03.2018 r., godz. 14.00
Remont trasy kolejowej Poznań - Piła. Nie dojedziemy bezpośrednim pociągiem do Piły
fot. BS

W niedzielę rozpocznie się kolejny etap remontu linii kolejowej pomiędzy Poznaniem a Piłą. W najbliższych tygodniach remontowany będzie jednotorowy odcinek do Obornik. Na wyłączonym z ruchu odcinku kursować będą autobusy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że remont linii kolejowej nr 354 rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku. W ramach pierwszego etapu prac wyremontowano jeden tor pomiędzy Poznaniem a Obornikami, a teraz prace rozpoczną się na jednotorowym odcinku prowadzącym do stacji Oborniki Wielkopolskie. Ruch na tym odcinku zostanie całkowicie wstrzymany, a pociągi w kierunku Oborniki dojadą Wargowa. Tam pasażerowie przesiądą się w autobusy, które dowiozą pasażerów do Obornik, gdzie będą mogli przesiąść się ponownie do pociągu. Zmiany dotyczą pociągów osobowych, pociągi PKP Intercity będą kursowały objazdem. Składy TLK Gwarek i TLK Malczewski pojadą przez Krzyż i Stargard, a IC Szkuner przez Krzyż do Piły.

Drugi etap prac potrwa do początku maja, ale jego zakończenie nie będzie oznaczało końca utrudnień. Wówczas rozpoczną się prace na jednotorowym odcinku Oborniki Wielkopolskie - Dziembówko, który na czas prowadzonych prac zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Wszystkie prace mają zakończyć się w grudniu 2019 roku. Wówczas czas podróży pomiędzy Poznaniem a Piłą skróci się o 40 minut. Całkowity koszt remontu to około 500 mln złotych.

Reklama