Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3

Tramwaj na Naramowice: ogłoszono przetarg na PFU trasy od pętli Wilczak do Garbar. Miasto szuka finansowania

sk
piątek, 9.03.2018 r.
godz. 15.41
sk | piątek, 9.03.2018 r., godz. 15.41
Tramwaj na Naramowice: ogłoszono przetarg na PFU trasy od pętli Wilczak do Garbar. Miasto szuka finansowania
fot. UMP

W piątek Poznańskie Inwestycje miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego trasy od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Estkowskiego/Garbary.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do drugi etap budowy tramwaju na Naramowice. Potencjalni wykonawcy na składanie ofert mają czas do 6 kwietnia, natomiast przedmiot zamówienia ma być wykonany do 30 czerwca 2019 roku.

Obecne postępowanie ma dostarczyć pełną dokumentację przetargową dla realizacji zadania w trybie zaprojektuj i buduj. Wykonana koncepcja tramwajowa zostanie jesienią poddana konsultacjom społecznym.

Wyłoniony w przetargu podmiot będzie musiał wziąć pod uwagę plany PKP PLK związane z budową trzeciego toru na wiadukcie w rejonie dworca Poznań Garbary.

- Ostateczny PFU, zgodnie z umową, powinien zostać odebrany do końca czerwca 2019 roku. Powyższa dokumentacja pozwoli ogłosić postępowanie na wybór Wykonawcy robót z projektowaniem, pod warunkiem że będą zabezpieczone środki na realizację, o które Miasto Poznań stara się w szczególności w ramach funduszy UE - zaznacza miasto.

Trasa zaczynać będzie się przy skrzyżowaniu ul. Wilczak i Słowiańskiej, następnie zostanie poprowadzona ul. Szelągowską aż do ul. Estkowskiego.

Reklama