Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 5
Reklama

Haker poszukiwany przez FBI złapany na terenie Polski. Był członkiem grupy, która ukradła kilkaset milionów dolarów

BS
niedziela, 25.02.2018 r.
godz. 10.15
BS | niedziela, 25.02.2018 r., godz. 10.15
Haker poszukiwany przez FBI złapany na terenie Polski. Był członkiem grupy, która ukradła kilkaset milionów dolarów
fot. CBŚP

44-letni mężczyzna poszukiwany był przez amerykański wymiar sprawiedliwości za ataki hakerskie i rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1024 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obywatel Ukrainy był poszukiwany na podstawie międzynarodowego listu gończego opublikowanego w bazie Interpolu - Niedawno w ściganie 44-latka włączyli się policjanci zwalczający cyberprzestępczość z Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze współpracując z FBI dokładnie sprawdzili i przeanalizowali informacje dotyczące poszukiwanego. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może znajdować się na terenach południowej Polski. Wnikliwa praca policjantów CBŚP precyzyjnie doprowadziła do miejsca pobytu poszukiwanego. Okazało się, że poszukiwany znajduje na terenie Bielska Białej i tam właśnie został zatrzymany - relacjonuje biuro prasowe policji.

Mężczyzna był członkiem grupy organizującej ataki hakerskie oraz rozsyłającej złośliwe oprogramowanie, której celem było przechwytywanie danych kart kredytowych. Straty spowodowane przez grupę oszacowano na kilkaset milionów dolarów. Amerykańskie prawo przewiduje za takie przestępstwa karę nawet trzydziestu lat pozbawienia wolności. W tej chwili zatrzymany oczekuje w polskim areszcie na ekstradycję do USA.

Reklama