Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 16
Reklama

2-letni Janek z Poznania potrzebuje blisko miliona złotych, by żyć

KaT
czwartek, 22.02.2018 r.
godz. 16.29
KaT | czwartek, 22.02.2018 r., godz. 16.29
2-letni Janek z Poznania potrzebuje blisko miliona złotych, by żyć
fot. siepomaga.pl

We wtorek na portalu siepomaga.pl ruszyła zbiórka pieniędzy dla 2-latka z Poznania, który choruje na nowotwór - neuroblastomę IV stopnia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zaczęło się niepozornie - od bólu pleców i stanu podgorączkowego. Antybiotyk pomógł, ale na chwilę. Po pewnym czasie ból wrócił. A z nim wysoka gorączka. Kolejne wizyty u lekarzy nic nie dawały. Ostatecznie na początku września chłopcu zrobiono rezonans magnetyczny brzucha. Wykazał ogromny guz w jamie brzusznej. Miał wielkość cegłówki i rozrastając się złamał dwa kręgi - stąd ból. Szybko okazało się, że to nowotwór - neuroblastoma IV stopnia.

Rodzice każdego dnia otrzymywali coraz gorsze informacje. Stwierdzono przerzuty - w głowie, kościach i szpiku. - Rozpoczęła się bezlitosna walka na wyniszczenie. Rak atakował, a my odpowiadaliśmy kontratakiem: cykl silnej chemioterapii, operacja usunięcia guza, potem pobranie komórek macierzystych do autoprzeszczepu. Została jeszcze resztka guza w klatce piersiowej, niedługo Jaś znów trafi na stół operacyjny. Mojego kochanego synka czeka jeszcze megachemia z autoprzeszczepem i radioterapia - wszystko po to, by jak najbardziej osłabić raka - wyjaśnia tata chłopca.

Ostatni etap leczenia to terapia przeciwciałami anty-GD2 w Krakowie. Leczenie nie jest jednak refundowane przez NFZ, a kosztuje… ponad 200 tysięcy euro. We wtorek na portalu siepomaga.pl ruszyła zbiórka blisko miliona złotych. Obecnie na koncie jest już ponad 160 tysięcy złotych, ale brakuje kolejnych 750 tysięcy. Pomóc możesz TUTAJ.

Reklama