Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 16
Reklama

Akcja straży miejskiej w centrum: w kilka godzin ujawniono 110 aut zaparkowanych w miejscach zabronionych

KaT
czwartek, 22.02.2018 r.
godz. 12.40
KaT | czwartek, 22.02.2018 r., godz. 12.40
Akcja straży miejskiej w centrum: w kilka godzin ujawniono 110 aut zaparkowanych w miejscach zabronionych

Strażnicy miejscy w środę skupili się na kwestii parkowania na terenie Starego Miasta.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Niestety wyniki „bacznych obserwacji” nie są optymistyczne. - W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 110 pojazdów zaparkowanych w miejscach zabronionych. Najczęściej strażnicy interweniowali w strefach zamieszkania (ulice przyległe do Starego Rynku), na drogach objętych zakazem zatrzymywania się (ul. Piekary, ul. Wielka), na miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych (ul. Dominikańska) oraz na skrzyżowaniach - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Kierowcy, którzy pozostawiali swoje auta w niedozwolonych miejscach, przeważnie próbowali w ten sposób unikać opłat w Strefie Płatnego Parkowania. - W zdecydowanej większości, bo aż w 95 przypadkach, za naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, kierujący zostali ukarani mandatami. Natomiast 15 interwencji zakończyło się pouczeniem - dodaje.

Już w połowie lutego pisaliśmy, że od tego roku straż miejska będzie przeprowadzać wzmożone kontrole w miejscach, w których problem z nieprawidłowo zaparkowanymi autami jest największy. Kolejna akcja na początku marca także w centrum Poznania.

Reklama