Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 16
Reklama

„Parkingowa anarchia” na ul. Kaliskiej: „sytuacja jest tragiczna”

KaT
środa, 21.02.2018 r.
godz. 07.20
KaT | środa, 21.02.2018 r., godz. 07.20
„Parkingowa anarchia” na ul. Kaliskiej: „sytuacja jest tragiczna”
fot. Rowerowe Sygnały / YouTube

O sprawie poinformował nas czytelnik.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Autor nagrania wybrał się wzdłuż ulicy Jana Pawła II, z której postanowił odbić w ulicę Kaliską. Kierowcy zdają się nie zwracać uwagi na oznakowanie na tym fragmencie ulicy i... parkują na chodnikach, ulicy oraz trawie.

- Pozastawiane chodniki, ścieżki rowerowe, trawniki. Kierowcy tak pozostawiali swoje pojazdy, że sami siebie poblokowali - pisze nasz czytelnik Michał. - Widać, iż ulicą nie da się przejść ani przejechać. Sytuacja jest tragiczna. Samolubstwo tych kierowców jest nie do opisania! Jak można tak zostawić swoje samochody? Nie wiem czy jakieś służby interweniowały we wskazanym miejscu. A fanie by było, jakby wszyscy ci kierowcy dostali mandaty - dodaje.

Niestety nie jest to jedyne miejsce, w którym występuje problem „parkingowej samowolki”. O sprawie poinformowaliśmy straż miejską.

AKTUALIZACJA
środa, 21.02.2018 r.,
godz. 08.53

AKTUALIZACJA | środa, 21.02.2018 r., godz. 08.53

Przemysław Piwecki z SM: we wtorek na ul. Kaliskiej interweniował strażnik rejonowy. Doprowadził do udrożnienia przejść i przejazdów, posypały się mandaty, ale nie tylko. - W ocenie strażnika prowizoryczny parking, jaki został wykonany wzdłuż pobocza, powstał bez zgody zarządcy drogi. Funkcjonariusz udał się do salonów samochodowych i przeprowadził rozmowę z kierownikami placówek informując o konieczności zgłoszenia się do Zarządu Dróg Miejskich (straż miejska informację o opisanej sytuacji przekaże do ZDM w osobnej korespondencji). Na tym nie kończymy. W dniu dzisiejszym, strażnik rejonowy od rana patroluje ten rejon - mówi.

Reklama