Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Pijana 27-latka przewoziła dwójkę dzieci bez fotelików. „Ich mama nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem”

j
wtorek, 13.02.2018 r.
godz. 15.37
j | wtorek, 13.02.2018 r., godz. 15.37
Pijana 27-latka przewoziła dwójkę dzieci bez fotelików. „Ich mama nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem”
fot. Arek, archiwum

Mieszkanka powiatu złotowskiego miała ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet 2 lata więzienia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1038 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1029 hPa

W ubiegły weekend złotowscy policjanci odebrali niepokojące zgłoszenie, że jedna z mieszkanek powiatu, jedzie samochodem wraz z dziećmi i prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości.

Policjanci, którzy udali się na miejsce po przeanalizowaniu uzyskanych w zgłoszeniu informacji, bardzo szybko ujawnili pod jednym z marketów, samochód w którym była kobieta z dziećmi. W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że wcześniej spożywała alkohol. Po przebadaniu 27– latki okazało się, że ma ona ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na domiar złego w aucie znajdowała się jej dwójka dzieci, bez fotelików ochronnych, a ich mama nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem – relacjonuje mł. asp Maciej Forecki z policji w Złotowie. Dzieci przekazano pod opiekę rodzinie, natomiast kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań – dodaje.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet 2 lata więzienia. Za popełnione wykroczenia polegające na przewożeniu dzieci niezgodnie z przepisami i kierowanie pojazdem nie mając uprawnień, kobietę ukarano w postępowaniu mandatowym – dodaje Forecki.

Reklama