Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 12

Pies uwięziony na środku stawu. Pomogli strażacy

j
poniedziałek, 22.01.2018 r.
godz. 08.29
j | poniedziałek, 22.01.2018 r., godz. 08.29
Pies uwięziony na środku stawu. Pomogli strażacy
fot. OSP Skoki

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Potrzanowo. Pod psem znajdującym się na środku stawu zaczął załamywać się lód. Zwierze o własnych siłach nie mogło wyjść na brzeg. Na miejsce wezwani zostali strażacy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
21°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Strażacy z SKKP PSP w Wągrowcu zgłoszenie odebrali w niedzielę po południu. Zgodnie z relacją mieszkańców Potrzanowa młody pies wszedł na środek zamarzniętego akwenu i nie może wrócić na brzeg. Pod zwierzęciem zaczął załamywać się kruchy lód. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy strażaków z OSP Skoki.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia dostrzegli na środku stawu przestraszonego czworonoga, który nie mógł wrócić do brzegu. Ratownicy natychmiast podjęli decyzję o sprawieniu pneumatycznego zestawu wodno-lodowego i zabezpieczeni w specjalne kombinezony do pracy w wodzie udali się w kierunku psa, który w obawie o własne życie, bez żadnych przeszkód, dał się złapać strażakom i ewakuować w saniach na brzeg – relacjonuje st. sekc. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu Na brzegu na owczarka czekali już właściciele, którzy w trosce o czworonożnego przyjaciela przyglądali się działaniom straży – dodaje. Tego typu akcje są potwierdzeniem, że dla strażaków liczy się każdy żywy organizm i zawsze są gotowi spieszyć z ratunkiem – kończy.