Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4

Kobiety znów wyszły na ulice: na pl. Wolności odbyła się demonstracja „Miarka się przebrała”

j
niedziela, 14.01.2018 r.
godz. 18.29
j | niedziela, 14.01.2018 r., godz. 18.29
Kobiety znów wyszły na ulice: na pl. Wolności odbyła się demonstracja „Miarka się przebrała”
fot. Włodzimierz Hoppel

Zwolenniczki złagodzenia przepisów antyaborcyjnych są wściekłe, że w Sejmie z winy opozycji przepadł projekt komitetu „Ratujmy Kobiety”, a jednocześnie obawiają się, że posłowie zagłosują za zmianami, które przepisy o usuwaniu ciąży jeszcze zaostrzą.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Podobnie jak przed ponad rokiem kobiety znów wyszły na ulice w całym kraju w geście protestu. W środę wieczorem polski Sejm znowu pokazał, że gdzieś ma prawa kobiet. Odrzucił projekt Ratujmy Kobiety, za to zajmie się propozycją sadystów i fanatyków. Po raz kolejny, posłowie i posłanki pokazali, że nie liczą się z bezpieczeństwem i zdrowiem połowy społeczeństwa – kobiet. Po raz kolejny elity władzy uznały, że nie liczą się, że zdaniem prawie połowy społeczeństwa, która chce liberalizacji obecnego prawa – informowali organizatorzy akcji. Znów kompromisy zostały powzięte nad naszymi głowami i wbrew naszej woli. W walce z prawami kobiet zjednoczyli się tym razem nie tylko posłowie i posłanki partii rządzącej, ale też tzw. liberalnej opozycji. Przypominamy: prawa kobiet to prawa człowieka! Miarka się przebrała! - dodali.

W Poznaniu demonstracja „Miarka się przebrała! Prawa kobiet to prawa człowieka” została zorganizowana w niedzielę na placu wolności.

Reklama