Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

26. Finał WOŚP: ponad 2000 wolontariuszy na poznańskich ulicach

j
niedziela, 14.01.2018 r.
godz. 12.34
j | niedziela, 14.01.2018 r., godz. 12.34
26. Finał WOŚP: ponad 2000 wolontariuszy na poznańskich ulicach
fot. Jędrzej Gerwel

Dziś 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Poznania pojawi się ponad dwa tysiące wolontariuszy, którzy wspólnie będą starali się zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz WOŚP.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wolontariusze już od samego rana wyruszyli do akcji. Można ich spotkać właściwie wszędzie i jak co roku będą bardzo się starali, żeby do puszek trafiło jak najwięcej datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

Nad bezpieczeństwem kwestujących przez cały dzień czuwać będą policjanci, którzy apelują, że jeśli ktokolwiek będzie świadkiem sytuacji wymagającej interwencji policjantów powinien natychmiast dzwonić pod bezpłatne numery telefonów 997, 112.

Funkcjonariusze przypominają też, że każdy wolontariusz powinien być wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi posiadać też wyraźne zdjęcie, musi być czytelnie wypisany oraz musi posiadać „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz zobowiązany jest nosić identyfikator na widocznym miejscu a skarbonki kwestujących muszą być oklejone banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Z kolei wolontariusze powinni być bardzo ostrożni i prowadzić zbiórki w bezpiecznych, dobrze oświetlonych miejscach, objętych monitoringiem, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych. Najlepiej też prowadzić zbiórki w większych grupach.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986).  Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami – apelują policjanci z biura prasowego wielkopolskiej policji.  

Reklama