Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

26. Finał WOŚP. Orkiestra zbiera pieniądze na leczenie noworodków

j
niedziela, 14.01.2018 r.
godz. 09.34
j | niedziela, 14.01.2018 r., godz. 09.34
26. Finał WOŚP. Orkiestra zbiera pieniądze na leczenie noworodków
fot. Włodzimierz Hoppel

Od samego rana trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie noworodków – zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych. Tradycyjnie z okazji finału WOŚP w Poznaniu przygotowano liczne atrakcje.  

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

14 stycznia pod hasłem „wyrównania szans w leczeniu noworodków” odbywa się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak już wcześniej informowaliśmy w Poznaniu orkiestra zagra w kilku miejscach - na pl. Adama Mickiewicza, przed CK Zamek, a także na Ławicy, gdzie zapowiedziano największy finał WOŚP w Poznaniu.

Na pl. Adama Mickiewicza oraz na scenie przed Zamkiem odbywać się będą między innymi koncerty. Przygotowaliśmy jak co roku szereg koncertów, bo aż 11, wielki punkt krwiodawstwa w Sali Wielkiej, ale też prezentacja służb mundurowych na pl. Mickiewicza – mówi Martyna Łukuciejewska, Centrum Kultury Zamek.Natomiast o godzinie 20:00 tradycyjnie odbędzie się światełko do nieba.

Podczas trwającej od rana imprezy będzie też odwiedzić Kącik Promocji Zdrowia, który powstanie w Sali Lustrzanej Collegium Minus oraz wybrać się do Strefy Dziecka z animatorami czy Szpitala Pluszowego Misia, które również powstaną w Collegium Minus. Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazana zostanie też część dochodu ze spektaklu "Odlot" odbywającego się o godzinie 11 i 13 w Teatrze Animacji.

Również tradycyjnie w samo południe sprzed CK Zamek wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Miłośnicy motoryzacji będą mogli zobaczyć wystawę fiatów 126p a na parkingu przed CK Zamek pojawią się stoiska z gastronomią.

W tym roku po raz pierwszy na Ławicy odbędzie się największy finał WOŚP w Poznaniu. Wszystko dzięki inicjatywie Tamary Briańskiej, Joanny Jaśkowiak i Patrycji Danielewskiej. Na Ławicy przygotowano między innymi koncerty – na scenie muzycznej pojawi się m.in. Camping Hill, członkowie zespołu Acid Drinkers, DeMono, a finał WOŚP-u wraz z zespołem Golden Life uświetni Światełko do Nieba – bez sztucznych ogni, ale z widowiskiem stworzonym przez połączenie latarek, zimnych ogni czy innych źródeł światła. Osoby, które w tym dniu pojawią się na Ławicy będą mogły zobaczyć też zabytkowe rowery i samochody oraz pokazu "Teatru z Głową w Chmurach", który zorganizowany zostanie w hali przylotów lotniska Ławica.

Jednym z najważniejszych elementów WOŚP są też liczne licytacje, które przez cały czas trwają też w internecie. Niewątpliwym hitem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest serce przekazywane przez policjantów poznańskich. Wraca serce rocznik 2016, które w zeszłym roku osiągnęło 35 tysięcy złotych. Będzie też nowe serce rocznik 2018. Będzie koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego i karty PEKI z podpisem prezydenta Jacka Jaśkowiaka – mówi Piotr Rychter, prowadzący licytacje.

Szczegółowo o dzisiejszych atrakcjach pisaliśmy tutaj.

Reklama