Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

Wielkopolska policja podsumowała 2017 rok: mniej kradzieży, bójek i rozbojów

j
sobota, 13.01.2018 r.
godz. 14.30
j | sobota, 13.01.2018 r., godz. 14.30
Wielkopolska policja podsumowała 2017 rok: mniej kradzieży, bójek i rozbojów
fot. Policja

Policjanci podczas odprawy służbowej w Urzędzie Wojewódzkim podsumowali swoje działania na rzecz bezpieczeństwa w 2017 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Elvis Tribute Show | Wczoraj, godz. 21:00
Ruszyły targi Viva Seniorzy! | Wczoraj, godz. 14:45
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz szefowie wszystkich prokuratur działających na terenie Wielkopolski. Podczas odprawy, która odbyła się 12 stycznia podsumowano działania wielkopolskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a także wskazano priorytety i zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na najbliższe 12 miesięcy.

Zgodnie z przedstawionymi statystykami w 2017 roku policjanci na terenie Wielkopolski odnotowali mniej kradzieży, mniej włamań, rozbojów, bójek, pobić, uszkodzeń i kradzieży samochodów czyli ogólny spadek liczby przestępstw, co miało swoje odzwierciedlenie w mniejszej liczbie wszczętych postępowań przygotowawczych o prawie 900 w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ponadto policjanci mogą pochwalić się większą wykrywalnością przestępstw, która wzrosła o ponad 3 proc. w porównaniu do 2016 roku.

Jak zapowiedzieli policjanci jednym z priorytetów na 2018 rok jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci ruchu drogowego odnotowali 3 117 wypadków, w których 292 osoby poniosły śmierć, a 3590 osób zostało rannych. Podczas służby policjanci przeprowadzili ponad 1 200 000 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali 9 298 osób nietrzeźwych. Funkcjonariusze zatrzymali także 6 546 praw jazdy, w tym 2 605 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci ruchu drogowego w trakcie przeprowadzonych kontroli drogowych zatrzymali przeszło 48 tysięcy dowodów rejestracyjnych od pojazdów, których stan techniczny w większości przypadków stwarzał realne zagrożenie na drodze – informuje biuro prasowe wielkopolskiej policji.

W roku 2017 przeprowadzono też wiele inwestycji i remontów, na które przeznaczono ponad 35,5 mln złotych. Oddano do użytku budynek KP w Dopiewie, przeprowadzono modernizację: pomieszczeń PDoZ KMP w Koninie, obiektów KMP w Poznaniu przy ul. Taborowej, pomieszczeń w KPP w Gnieźnie, pomieszczeń w KPP w Szamotułach, przeprowadzono termomodernizację budynku KP w Murowanej Goślinie. Ponadto zmodernizowano posterunki Policji w Pyzdrach, w Kazimierzu Biskupim, w Gołuchowie, w Obrzycku, oraz w Rokietnicy – wyliczają policjanci. Wykonano termomodernizację biurowców KWP w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego, KP w Swarzędzu oraz PP w Siedlcach.   Ponadto podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie Policyjnej Izby Dziecka. Rozpoczęto wielomilionową inwestycję – budowę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – dodają. Dla wielkopolskich jednostek Policji zakupiono 118 nowych radiowozów oraz nowoczesną łódź patrolową wraz z naczepą do transportu - kończą.

Obecnie w szeregach wielkopolskiej policji służy 8024 funkcjonariuszy oraz 1544 pracowników. W minionym roku do służby w jednostkach na terenie całego województwa przyjęto 298 policjantów i policjantek.

Reklama