Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Wielki sukces fundacji z Poznania. Siepomaga zebrało 200 mln zł

j
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 21.42
j | piątek, 12.01.2018 r., godz. 21.42
Wielki sukces fundacji z Poznania. Siepomaga zebrało 200 mln zł

200 milionów złotych zebrała już poznańska fundacja Siepomaga. Od dziewięciu lat w ramach platformy crowdfoundingowej zbiera na leczenie chorych. W sumie zorganizowano siedem tysięcy zbiórek.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Część z nich była rekordowa - m.in. w lipcu 2015 r. na konto platformy wpłynęło gigantyczna suma- 8 milionów złotych na leczenie chorego Kajtka, który cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dzięki hojności darczyńców, szpital przy ul. Polnej wzbogacił się o nowoczesną karetkę do przewożenia wcześniaków. Ostatnio zbierano także pieniądze dla chorego Tymka, dla którego jesienią zorganizowano w Poznaniu Snow Picnic. Jakie mamy teraz możliwości wpływania na coś ważnego? To jest właśnie to, że można uratować zdrowie i życie drugiego człowieka, co my możemy lepszego zrobić w swoim życiu – mówi Agnieszka Nowik, Fundacja Siepomaga.

Siepomaga to największa w Polsce platforma crowdfundingowa. Sukces Siepomaga może być właśnie efektem tego, że ludzie nie chcą wspierać instytucji, przedsięwzięć, o których nic nie wiedzą. A Siepomaga to już jest instytucja, organizacja o uznanej renomie – mówi dr Jacek Trębecki, specjalista ds. wizerunku, Uniwersytet Ekonomiczny.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama