Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Wspólne patrole kontrolerów SPP i strażników miejskich: sypią się mandaty

KaT
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 11.55
KaT | piątek, 12.01.2018 r., godz. 11.55
Wspólne patrole kontrolerów SPP i strażników miejskich: sypią się mandaty
fot. ZDM

Takie patrole pojawiają się na poznańskich ulicach co kilka dni.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W trakcie wspólnego patrolu kontrolerzy SPP sprawdzają czy kierowcy opłacili postój w strefie, a strażnicy czy auta są prawidłowo zaparkowane. W tym tygodniu patrol pracował na Jeżycach.

- Tylko 10 stycznia kontroler strefy wystawił 8 wezwań do zapłaty za nieopłacony postój, a strażnicy mandaty za parkowanie na „martwym polu” na ul. Poznańskiej, na chodniku (brak 1,5 m) na tej samej ulicy, za pozostawienie samochodu w bramie na ul. Barzyńskiego, oraz na ul. Zacisze (na oznakowaniu B-35, czyli zakaz postoju). Wcześniej zanotowano także parkowanie nieuprawnionych na kopertach dla osób niepełnosprawnych. Bardzo często zdarza się, że samochody parkowane są w bramach (blokując wyjazd i przejście) - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

W Poznaniu za parkowanie w SPP płaci się tylko za pozostawienie auta w wyznaczonych miejscach. - Zostawiając samochód wbrew przepisom ruchu drogowego kierowca lub właściciel pojazdu może być ukarany mandatem lub sprawa przeciwko niemu może zostać skierowana do sądu - przestrzega ZDM.

Reklama