Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

Jeszcze w styczniu otworzą parking Park&Ride na Piątkowie?

KaT
środa, 10.01.2018 r.
godz. 13.25
KaT | środa, 10.01.2018 r., godz. 13.25
Jeszcze w styczniu otworzą parking Park&Ride na Piątkowie?
fot. Włodzimierz Hoppel

Parking jest już gotowy, ale czeka na odbiory końcowe.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Elvis Tribute Show | Wczoraj, godz. 21:00
Ruszyły targi Viva Seniorzy! | Wczoraj, godz. 14:45
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W czerwcu na terenie przy ulicy Szymanowskiego zaczął powstawać pierwszy w mieście parking Park & Ride na 130 samochodów. Dziś jest już gotowy, ale kierowcy nie mogą z niego jeszcze korzystać. - W tym tygodniu rozpoczną się odbiory końcowe, które zakładamy, że zgodnie z planem potrwają maksymalnie tydzień biorąc pod uwagę wszystkie formalności - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

To od Zarządu Transportu Miejskiego zależy jednak, kiedy parking zacznie działać. - Przed zakończeniem odbiorów technicznych wskazywanie terminu otwarcia parkingu P&R byłoby przedwczesne (termin uruchomienia jest uzależniony od ich przebiegu i odbioru końcowego). Kiedy tylko data otwarcia zostanie wyznaczona, poinformujemy o tym mieszkańców - zapewnia Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Parking ma zachęcić osoby dojeżdżające spod Poznania do centrum naszego miasta, by zostawiały auta na nowych miejscach parkingowych i przesiadały się na tramwaj. Miasto w czerwcu zapowiadało, że posiadacze karty PEKA z biletem okresowym będą mogli korzystać z parkingu bezpłatnie. Pozostali będą płacić niespełna 14 złotych za parkowanie (jak za bilet 24-godzinny) i w tej cenie będą mogli korzystać również z komunikacji miejskiej.

Inwestycja kosztowała ponad 4 mln złotych, z czego 3 mln pochodzą z Unii Europejskiej. Kolejne parkingi Park & Ride, na łącznie około 200 miejsc, powstaną przy rondzie Starołęka, ulicy Świętego Michała oraz stacji PKP Poznań Strzeszyn.

Reklama