Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Górczyn: tablica na dworcu pokazuje „teoretyczny” czas odjazdu autobusów

KaT
środa, 10.01.2018 r.
godz. 07.42
KaT | środa, 10.01.2018 r., godz. 07.42
Górczyn: tablica na dworcu pokazuje „teoretyczny” czas odjazdu autobusów
fot. Jacek Kapczyński / archiwum

Zdaniem naszego czytelnika, stara tablica jest bardzo irytująca.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Poznaniacy zdążyli się już przyzwyczaić do tablic świetnych na przystankach tramwajowych i autobusowych. Moim zdaniem sprawują się bardzo dobrze pokazując faktyczny czas przyjazdu oczekiwanego pojazdu. Jednak nie wszędzie zostały one zainstalowane - jest to zrozumiałe i związane z kosztami. Dojeżdżając do pracy przesiadam się z jednego autobusu do drugiego na pętli Górczyn. Bardzo mnie irytuje tablica, która w tym miejscu wyświetla godziny odjazdu autobusów. Odlicza nawet ostatnie 10 sekund, jednak odlicza do czasu teoretycznego odjazdu zgodnego z rozkładem jazdy, a kiedy autobus faktycznie odjedzie tego nikt nie wie - napisał do nas Maciej.


Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego wyjaśnia, że tablica na górczyńskim dworcu to urządzenie „starego typu”. - Nie ma ona możliwości pobierania danych o rzeczywistym czasie odjazdu - mówi.

Nie oznacza to jednak, że taka tablica będzie tu umieszczona… wiecznie. - ZTM dokłada starań, aby informacja pasażerska była dostępna, aktualna, jak najbardziej dokładna i czytelna dla pasażerów, dlatego nieustannie prowadzi prace zmierzające do poprawy jej standardów. Działania w tym zakresie planowane są również w rejonie dworca autobusowego na Górczynie. Kompleksowa zmiana systemu informacji pasażerskiej ma zostać przeprowadzona łącznie z planowaną budową parkingu typu „Parkuj i Jedź” (Park&Ride) - dodaje Smogulecka.

Miasto otrzymało dofinansowanie na budowę parkingu na Górczynie. Inwestycja ma ruszyć na przełomie 2019 i 2020 roku.

Reklama