Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 9
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1017 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ogromne korki w mieście. Utknęła nawet Świąteczna Bimba

j
niedziela, 10.12.2017 r.
godz. 17.55
j | niedziela, 10.12.2017 r., godz. 17.55
Ogromne korki w mieście. Utknęła nawet Świąteczna Bimba
fot. Czytelnik

W niedzielę po południu kierowcy w niemal całym Poznaniu stoją w ogromnych korkach. Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej – nawet tramwaje notują opóźnienia.

Już wcześniej informowaliśmy o ogromnych korkach, jakie zaczęły się tworzyć po południu w centrum miasta. Zakorkowane były wszystkie ulice prowadzące do placu Wolności, gdzie pojawiła się dziś świąteczna ciężarówka Coca–Cola. Nie lepiej wyglądają też drogi dojazdowe do Starego Rynku, gdzie przez cały weekend trwa Festiwal Rzeźby Lodowej.

Korkują się też okolice galerii handlowych. Jak donoszą nasi czytelnicy w korku trzeba stać między innymi na rondach Śródka i Rataje, na ulicy Królowej Jadwigi, na Jana Pawła II. Estkowskiego, czy Małe Garbary. Z dużymi utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej.

Kierownik ruchu CNR MPK przyznaje, że miasto jest sparaliżowane. Nawet o kilkanaście minut spóźniają się tramwaje a autobusy stoją w gigantycznych korkach. W korkach utknął też świąteczny tramwaj. Świąteczną Bimba została uwięziona, bo auta blokują tory przy Okrąglaku... - poinformował nas czytelnik.

Sytuację na bieżąco śledzić można tutaj.