Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -5

Kolejny świadek zeznawał w sprawie Jarosława Ziętary

j
wtorek, 14.11.2017 r.
godz. 20.48
j | wtorek, 14.11.2017 r., godz. 20.48
Kolejny świadek zeznawał w sprawie Jarosława Ziętary

Proces byłego senatora Aleksandra Gawronika powoli dobiega końca. Dziś w sprawie śmierci dziennikarza Jarosława Ziętary zeznawał kolejny świadek.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym, pisał o aferach gospodarczych. Zaginął w drodze do pracy 1 września 1992 roku. Zdaniem poznańskiej prokuratury został porwany i zamordowany, nigdy jednak nie odnaleziono jego ciała. Osiemnaście lat temu został uznany za zmarłego. Przed poznańskim Sądem Okręgowym wciąż toczy się proces byłego senatora Aleksandra Gawronika, oskarżonego o nakłanianie do porwania i zabójstwa Jarosława Ziętary.

W procesie Aleksandra Gawronika zeznawał dziś kolejny świadek. Przed dwoma laty Mirosław M. sam się zgłosił do prokuratury twierdząc, że wie coś ważnego o losach Ziętary. Siedział bowiem w jednej celi z Maciejem B., pseudonim Baryła. W śledztwie opowiadał ze szczegółami, co usłyszał od gangstera. Dziś z zeznań się wycofał, twierdząc, że wielu rzeczy nie pamięta, i że nie chce nikogo skrzywdzić. Po przemyśleniach nie mogę potwierdzić tego, co powiedziałem wcześniej. Nie chciałbym po prostu kogoś skrzywdzić – mówił przed sądem mężczyzna.

Sam Aleksander Gawronik - oskarżony o podżeganie do zabójstwa Ziętary - podważał dziś wcześniejsze ekspertyzy biegłego powołanego przez prokuraturę. Nie przeskoczą tego – ewidentne manipulowanie, fałszowanie opinii biegłego przez biegłego, który nim nie jest. Długo żyję, ale czegoś takiego nie widziałem – mówił Aleksander Gawronik.

Na dzisiejszej rozprawie pojawił się prokurator Piotr Kosmaty, który prowadził śledztwo, ale tuż po rozpoczęciu procesu został od sprawy odsunięty przez przełożonych. Ja dostałem ze względu na stopień skomplikowania sprawy polecenie służbowe wspomóc prokuraturę do tej pory obsadzającą tą sprawę przed sądem i wykonuję polecenie służbowe – tłumaczył Piotr Kosmaty, prokurator.

Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na 6 grudnia. Wówczas przed sądem ma zeznawać między innymi dziennikarz Piotr Najsztub, który dziś - mimo wezwania nie stawił się w sądzie.

ZOBACZ VIDEO
arrow