Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 1

Buspas na Garbarach / Drodze Dębińskiej: „poza wydanymi pieniędzmi, dla MPK nie zmieniło się nic”

KaT
poniedziałek, 13.11.2017 r.
godz. 07.25
KaT | poniedziałek, 13.11.2017 r., godz. 07.25
Buspas na Garbarach / Drodze Dębińskiej: „poza wydanymi pieniędzmi, dla MPK nie zmieniło się nic”
fot. czytelnik

Zdaniem jednego z kierowców MPK, wybudowanie buspasa na ulicy Garbary, to jak dotąd pieniądze wyrzucone w błoto.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
4°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1006 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od ubiegłego tygodnia na Drodze Dębińskiej i Garbarach obowiązuje nowa organizacja ruchu w związku z wprowadzeniem tu buspasów. - Buspas na ul. Garbary poza wydanymi pieniędzmi dla nas, kierowców MPK i pasażerów, nic nie zmienił. Dalej stoimy w korkach. Policji brak, straży miejskiej również - napisał do nas czytelnik, kierowca MPK.


Choć zgodnie z założeniami z buspasa na Garbarach (między Długą i Królowej Jadwigi) korzystać mogą autobusy, rowerzyści, a także karetki pogotowia.

Problem dotyczy też ulicy Droga Dębińską. - To poroniony pomysł władz miasta.. Garbary, Droga Dębińska, ogólnie całe skrzyżowanie dróg przy AWF-ie stoi. Jak można tak s****dolić coś, co działało dobrze przez wybudowanie buspasa? Płynność ruchu zmniejszyła się o połowę. I nie ważne są godziny. Tam po prostu wszystko stoi - zaznacza Jakub.

Z buspasa na ulicy Droga Dębińska może korzystać więcej aut - nie tylko pojazdy uprzywilejowane i autobusy, ale też taksówki i inne samochody, w których poza kierowcą znajdują się co najmniej dwie osoby.

Drogowcy tłumaczą, że to dopiero pierwsze dni z nową organizacją ruchu i kierowcy „uczą” się nowej rzeczywistości. Sytuacja jest monitorowana i w najbliższym czasie powinna się poprawiać.