Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -4

Zachodnia Obwodnica Poznania: na trasę wylał się klej. Korki!

KaT
środa, 11.10.2017 r.
godz. 13.51
KaT | środa, 11.10.2017 r., godz. 13.51
Zachodnia Obwodnica Poznania: na trasę wylał się klej. Korki!
fot. archiwum

Na trasie S11 pod Poznaniem doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Na jezdnię prowadzącą w kierunku A2 pod Swadzimiem wylał się… klej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Od dwóch godzin na trasie S11 od mniej więcej Tarnowa Podgórnego tworzą się duże korki w kierunku autostrady. Były tam straże pożarne, ale nie wiem co się stało - mówi.

Jak udało nam się ustalić w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, drogą poruszała się cysterna z klejem. - Doszło do rozszczelnienia, klej zaczął się wylewać na trasę. Wylało się go sporo, bo na długości około kilometra - mówi pracownik GDDKiA. - W tej chwili trwa usuwanie substancji z jezdni, ale to sytuacja nietypowa. Nawet za bardzo nie wiadomo czym to neutralizować - dodaje.

Korki na trasie tworzą się przez zwężenie, które tu wprowadzono. Nie wiadomo jak długo potrwają prace. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo - kończy. Usuwanie skutków tej „awarii” może potrwać nawet kilka tygodni - klej prawdopodobnie trzeba będzie po pewnym czasie „odrywać” od jezdni - jeśli w ogóle będzie to możliwe.