Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -4

Na Naramowickiej zaczynają budować chodnik: co z utrudnieniami w ruchu?

KaT
środa, 11.10.2017 r.
godz. 08.45
KaT | środa, 11.10.2017 r., godz. 08.45
Na Naramowickiej zaczynają budować chodnik: co z utrudnieniami w ruchu?

Długo wyczekiwana inwestycja na Naramowicakiej. Rozpoczyna się budowa chodnika, co niestety oznacza kilka trudnych tygodni dla kierowców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Chodnik powstanie na odcinku ulicy Naramowickiej od Rumiankowej do Radojewa. Mieszkańcy mówią, że to świetna wiadomość, bo w końcu będzie można tędy przejść bez brodzenia w błocie, a dodatkowo zyskają na tym uczniowie powstającej w okolicy szkoły. Będą mogli bezpiecznie dostać się na lekcje.

Zanim jednak będzie pięknie, musi być… trudno. Początkowo Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że w trakcie remontu obowiązywać będzie ruch wahadłowy, a to ogromne utrudnienie dla kierowców dojeżdżających do Poznania od strony Radojewa. Staliby w korku nie tylko na dalszym fragmencie Naramowickiej, ale też już przy Rumiankowej. - I bez zwężenia tu się jeździ fatalnie, a ze zwężeniem to już kompletna tragedia - mówią mieszkańcy.

Ani Zarząd Dróg Miejskich, ani Miejski Inżynier Ruchu nie chcieli we wtorek zabrać głosu w sprawie organizacji ruchu na czas remontu. Nagle jednak ZDM zmienił informację o tym, jak będą się tu poruszać kierowcy. - Nie będzie to zajęcie połowy jezdni ulicy Naramowickiej, tylko krótkie, punktowe zawężenia jednego pasa ruchu - mówi Krzysztof Sas, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Prace związane z budową chodnika na Naramowickiej mają potrwać mniej więcej do połowy grudnia.

ZOBACZ VIDEO
arrow