Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -4

Wypożyczalnia aut na minuty jeszcze jesienią w Poznaniu

KaT
poniedziałek, 25.09.2017 r.
godz. 14.01
KaT | poniedziałek, 25.09.2017 r., godz. 14.01
Wypożyczalnia aut na minuty jeszcze jesienią w Poznaniu
fot. Traficar Facebook

Firma Traficar, po Krakowie i Warszawie, wchodzi do Poznania. Dzięki niej w naszym mieście będzie można wypożyczyć samochód na minuty.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Gdy w czerwcu miasto informowało, że chciałoby w Poznaniu miejskiej wypożyczalni samochodów, nie było wiadomo kiedy taka usługa będzie dostępna w stolicy Wielkopolski. Dziś już wiemy, że autem na minuty pojedziemy jeszcze jesienią.

3 października, a więc już w przyszłym tygodniu, odbędzie się konferencja prasowa, na której Traficar działający już w Krakowie i Warszawie, ogłosi szczegóły swojej działalności w naszym mieście. Obecnie nie zdradza od kiedy konkretnie samochody będą dostępne dla mieszkańców i ile ich będzie. Potwierdza jedynie, że wypożyczalnia zacznie działać jesienią.

System ma być podobny do Poznańskiego Roweru Miejskiego. W przypadku roweru płacimy jedynie za czas jego wypożyczenia. Jeśli chodzi o samochód - będziemy też płacić za przejechane kilometry. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację systemu (dziś działa w Krakowie i Warszawie), w której można zobaczyć wszystkie dostępne auta zaparkowane na terenie miasta. Na dotarcie do pojazdu mamy 15 minut. Zeskanowanie QR kodu umieszczonego na drzwiach pojazdu otwiera samochód i daje nam do niego dostęp.

Ile to kosztuje? W Krakowie i Warszawie opłata za każdy rozpoczęty kilometr jazdy to 80 groszy. Za minutę jazdy płacimy natomiast 50 groszy. 10 groszy kosztuje minuta postoju, jeśli chcemy ponownie skorzystać z samochodu np. po zakupach. W Poznaniu prawdopodobnie ceny będą takie same (choć jeszcze tego nie ujawniono). Za paliwo się nie płaci, podobnie jak za parkowanie w strefie parkowania (tak jest w Krakowie i Warszawie).

Więcej informacji w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że w Poznaniu działa już wypożyczalnia skuterów na minuty, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.