Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Górczyńska: nielegalne złomowisko czy parking warsztatu samochodowego?

KaT
poniedziałek, 25.09.2017 r.
godz. 07.34
KaT | poniedziałek, 25.09.2017 r., godz. 07.34
Górczyńska: nielegalne złomowisko czy parking warsztatu samochodowego?
fot. mieszkańcy

Do naszej redakcji dotarł sygnał od mieszkańców ulicy Górczyńskiej, którzy skarżą się na stare samochody zajmujące miejsca parkingowe przy ulicy. Ich zdaniem ktoś urządził sobie tutaj nielegalne złomowisko.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 997 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Jako mieszkańcy jesteśmy bezsilni - piszą. - Od kilku lat składowane są przy naszej ulicy stare, porzucone samochody. Co klika miesięcy przybywa nowych gratów. Samochody obrastają roślinnością, są bez tablic rejestracyjnych, pootwierane, z potłuczonymi szybami, zbierają się tam bezdomni, bawią się dzieci, dzikie zwierzęta zasiedlają te samochody. Samochody blokują miejsca parkingowe dla mieszkańców przy ulicy Górczyńskiej na odcinku od Głogowskiej do Jarochowskiego, stwarzają zagrożenie pożarowe i są zagrożeniem dla bawiących się dzieci - tłumaczą. Ale nie jest to jedyny problem. - Cenne miejsca parkingowe są też zajmowane przez klientów dwóch warsztatów samochodowych mieszczących się przy tej ulicy oraz pracowników biurowca przy ul. Sielskiej - dodają.

Właściciele warsztatów samochodowych działających przy ulicy Górczyńskiej zapewniają, że problem z parkowaniem na ulicy to nie ich wina. Tłumaczą, że zaledwie jeden pojazd z warsztatu zajmował miejsce parkingowe na ulicy, ale po rozmowie ze strażnikami miejskimi został przestawiony na prywatną posesję.

Zainteresowaliśmy sprawą straż miejską. - Po szczegółowej kontroli, 4 samochody zostały zakwalifikowane jako nieużywane od długiego czasu o czym świadczy ich stan zewnętrzny - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Jeden z samochodów usunięto już w ubiegłym tygodniu. - Wobec kolejnych 3 strażnik rejonowy rozpoczyna procedurę dotyczącą wraków - ustalenie i nawiązanie kontaktu z właścicielami pojazdów nieużywanych - dodaje.