Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 1

Pościg ulicami Poznania: zatrzymano 25-latka

KaT
czwartek, 14.09.2017 r.
godz. 14.15
KaT | czwartek, 14.09.2017 r., godz. 14.15
Pościg ulicami Poznania: zatrzymano 25-latka
fot. Mateusz Gawarecki

W czwartek nad ranem policjanci z Jeżyc zauważyli przy ogródkach działkowych auto, a w nim poszukiwanego mężczyznę. Gdy ruszyli w jego stronę, zaczął uciekać.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
4°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1006 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

25-latek ruszył autem na ulice miasta. - Kryminalni natychmiast rozpoczęli pościg. Powiadomili dyżurnego o zaistniałym zdarzeniu, a kierowcy dawali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia policjantów - tłumaczy Piotr Garstka z policji.


Kierowca jechał agresywnie i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. - Łamał wiele przepisów drogowych. Uciekał w kierunku poznańskich Smochowic, a gdy znalazł się w ślepej uliczce, chciał uciekać na pieszo. Jednak nie zdążył dobrze wyjść z samochodu, gdy został skutecznie obezwładniony przez kryminalnych - dodaje.

Szybko okazało się, że mężczyzna nie tylko jest poszukiwany przez sądy z Poznania, Kielc i Wejherowa, ale też nie ma uprawnień do prowadzenia samochodu. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Odbędzie też zaległą karę więzienia.