Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -2

Śródmieście: od piątku sporo uliczek z zakazem ruchu

KaT
czwartek, 14.09.2017 r.
godz. 14.55
KaT | czwartek, 14.09.2017 r., godz. 14.55
Śródmieście: od piątku sporo uliczek z zakazem ruchu
fot. ZDM

Od piątku, 15 września, na wielu uliczkach w rejonie Starego Rynku obowiązywać będzie zakaz ruchu. Wjadą tu tylko kierowcy upoważnionych samochodów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1002 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Chodzi o obszar ograniczony ulicą Podgórną od południa, Al. Marcinkowskiego od zachodu, ulicami i Solną i Małe Garbary od północy oraz Garbary od wschodu. Ulice graniczne są wyłączone ze zmian. Na uliczkach znajdujących się na tym terenie obowiązywać będzie albo zakaz ruchu, albo strefa zamieszkania. Drogowcy apelują do kierowców, by zwracali uwagę na oznakowanie.

- Zakaz nie będzie dotyczyć tylko wybranych grup kierowców. W związku z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu pojazdów przygotowany został regulamin, który określa kto może wjeżdżać na ulice objęte zakazem - zaznacza Zarząd Dróg Miejskich. - Zgodnie z zapisami regulaminu w ulicę oznakowaną znakiem B-1 mogą wjeżdżać pojazdy służbowe: policji, straży miejskiej, straży pożarnej, pogotowia, a także taksówki (w czasie wykonywania zarobkowego przewozu osób w rejonie Starego Rynku), pojazdy dojeżdżające do kościoła Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej, czy też do parkingu przy ul. Wrocławskiej 25 i Górze Przemysła 4,a także parkingu wewnętrznego Polskiej Akademii Nauk, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Bazaru Poznańskiego oraz banków BZ WBK i Pekao SA.

Mieszkańcy czy przedsiębiorcy będą mogli wjeżdżać na ulicę ze znakiem B-1 tylko posiadając „Warunki wjazdu” wydane przez Zarząd Dróg Miejskich. Szczegóły TUTAJ.