Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 1

Bezpłatne przejazdy rowerem miejskim i komunikacją miejską: zbliża się Dzień bez Samochodu

KaT
wtorek, 12.09.2017 r.
godz. 10.11
KaT | wtorek, 12.09.2017 r., godz. 10.11
Bezpłatne przejazdy rowerem miejskim i komunikacją miejską: zbliża się Dzień bez Samochodu
fot. Michał Nadolski

W przyszłym tygodniu odbywać się będzie Tydzień Zrównoważonego Transportu. Poznań ponownie w nim uczestniczy. Na co mogą liczyć mieszkańcy?

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
4°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1006 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpocznie się 16 września i potrwa do 22 września. Tym razem odbywa się pod hasłem „Dzielmy się mobilnością”. 16 września na ul. Za Bramką, między Wszystkich Świętych i placem Kolegiackim, zaplanowano Park(ing) Day. W akcji przekształcania miejsc parkingowych w miejsca dla mieszkańców udział wezmą m.in. kawiarnie. Będą stoliki, krzesełka i donice w kwiatami. Również w sobotę odbędzie się gra miejska „Przesiądź się” (więcej na www.przesiadzsie.pl).


W niedzielę, 17 września, w zajezdni MPK na Franowie odbędzie się rodzinny festyn. - Wśród atrakcji będą inauguracja aplikacji mobilnej My MPK , animacje sportowe (przy  współpracy z Akademią Reissa), warsztaty dla dzieci, strefa zabaw dla najmłodszych, wycieczki po terenie zajezdni (m.in. przejazd przez myjnię, próbny tor hamowania), wystawa pojazdów szynowych, autobusów oraz nowych egzemplarzy taboru specjalistycznego, np. Montrak 6PS czy Scania R 420 - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Do zajezdni będzie można dojechać bezpłatnymi tramwajami.

22 września, a więc przyszły piątek, to tradycyjnie Europejski Dzień Bez Samochodu. - Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby. Przewidziano też promocję dla użytkowników Poznańskiego Roweru Miejskiego, w ramach której pierwsza godzina wypożyczenia jednośladu będzie tego dnia darmowa - dodaje ZTM.